چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

اینستاگرام از تب اکسپلور استفاده می‌کند تا کاربران بزرگ شبکه اجتماعی خود را نشان دهد.شما می‌توانید با پست های متداوم و تعامل داشتن با اجتماع اینستاگرامی خود احتمال پیدا شدن خود در تب اکسپلور اینستاگرام را افزایش دهید.

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : چهارشنبه 24 مرداد 1397
  • تعداد بازدید: 10271 بازدید
چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟


اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام چه آن هایی که فالو کرده باشید که آن هایی که فالو نکرده باشید  را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند؛ جایی که می‌توان گفت صادقانه‌ترین مکان در دنیای اینترنت به شمار می‌رود. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

برای دسترسی به بخش Explore، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. پایین صفحه چند آیکن می‌بینید. آیکنی که به شکل ذره‌بین است ، همان بخش اکسپلور اینستاگرام است.


همونطور که میدونید یکی از اصلی ترین راه ها برای بیشتر دیده شدن پست ها در فضای اینستاگرام نمایش داده شدن پست ها در صفحه اکسپلور است و همونطور که میدونید محتوای صفحه اکسپلور اینستاگرام در اکانت های مختلف متفاوت است و معمولا پست هایی که در این صفحه برای هر شخصی نمایش داده میشود  مرتبط با پست هایی هستند که اون اکانت  در گذشته باهاشون تعامل داشته و نباید انتظار داشته باشیم که پست ما برای همه افراد در صفحه اکسپلور نمایش داده شود.

پس برای اینکه پستمان در صفحه اکسپلور نمایش داده شود باید یک سری نکات رو رعایت کنیم که در ادامه آنها رو بررسی می کنیم.

1_محتوای نا مربوط تولید نکنید

همانطور که گفته شد اکسپلور اینستاگرام بر اساس علایق مشترک افراد است و برای این که علایق  مشترک با پست های ما ایجاد شوند لازم است که پست های ما به صورت متمرکز راجع به یک موضوع خاص یعنی موضوع اصلی صفحمون باشه و پست های غیر نرتبط را در صفحمون منتشر نکنیم.

2_هشتگ های مرتبط قرار دهیم

هشتگ ها زیر پست ها به اینستاگرام این کمک را می کنند که با توجه به علاقه مندی های افراد پست های مرتبط را با آنان در صفحه اکسپلور نمایش دهند به همین خاطر شما می توانید با قرار دادن هشتگ های مرتبط و صحیح شانس خود را برای نمایش گذاشته شدن در صفحه اکسپلور افزایش دهید.دقت داشته باشید که اینستاگرام به هشتگ های انگلیسی اهمیت بیشتری می دهدو همچنین همونطور که داشتن هستگ مرتبط ممکنه به ما کمک کنه،هشتگ های غیر مرتبط با پست هم میتونن برای صفحه ما مضر باشند.

3_تگ کردن برندها و صفحه های مرتبط

تگ کردن برندهای مرتبط و یا صفحه های مرتبط با پست ممکن است اینستاگرام پست ما را با علایق  دنبال کننده های اون صفحه خاص مشترک بدونه و شانس مارو برای نمایش داده شدن پستمون برای دنبال کننده گان اون صفحه افزایش بده، دقیقا مشابه کاری که بلاگر ها در پست هاشون انجام میدن.

4_با کاربران در تعامل باشید

در کنار رعایت تمام این نکات مهم ترین چیزی که میتونه پست ما رو در صفحه اکسپلور نمایش بده با توجه با الگوریتم اینستاگرام بالا بودن میزان تعامل پست در دقایل اولیه انتشار پست هاست،کارهایی مثل پاسخ دادن کامنت ها یا درخواست درخواست تعامل در کپشن پست مثل پرسیدن سوال و... میتونه به افزایش میزارن تعامل پست در دقایق اولیه کمک کنه.

5_Powerlike  دریافت کنید

لایک شدن پست ها در دقایق اولیه توسط صفحه هایی با دنبال کننده های زیاد و موضو ع مرتبط باعث میشه که شانس پست ما برای به نمایش گذاشته شدن برای دنبال کننده گان آن صفحه ها افزایش پیدا کند.برای این کار میتونید با صفحه هایی که موضوعشان با موضوع شما یکسان است شروع به همکاری کنید و پست های یکدیگر رو در دقایق اولیه انتشار لایک کنید.


پس از رعایت همه این نکات مهم ترین موضوعی که باعث دیده شدن پست ها میشه محتوای اون پسته و پستی که محتوای جذابی نداره حتی اگه با استفاده از این تکنیک ها نیز وارد صفحه اکسپلور بشه بازهم بینندگان  زیاده رو جذب خودش نمی کنه و در نهایت نمیتونه خیلی برای صفحه ما مفید باشه.


پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید