هشتگ چیست؟و چگونه میتوان در پست هایمان از هشتگ استفاده کنیم

در ادامه با مفهموم کار آيي هشتگ در اينستاگرام آشنا خواهيد شد

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : دوشنبه 7 خرداد 1397
  • تعداد بازدید: 2524 بازدید
هشتگ چیست؟و چگونه میتوان در پست هایمان از هشتگ استفاده کنیم

هشتگ چيست؟معرفي فوايد و کاربرد آن:

ساده ترين مثالي که ميتوان براي تعريف هشتگ به کار برد طبقه بندي يا category است.همانطور که در سايت ها پست ها دسته بندي خاصي دارند (بازي،نرم افزار و ...) پست هاي اينستاگرام نيز ميتوانند به کمک هشتگ ها،موضوع خود را مشخص کنند و در جستجو ها به آساني پيدا شوند.اين موضوع با کمک کارکتر# انجام ميشود، به اين معنا که با قرار دادن اين کارکتر در ابتداي کلمات ، ميتوان آن ها را به يک دسته بندي براي پست تبديل کرد .

براي مثال شما عکسي از ماشين قرمز رنگ به متعلق به کمپاني فراري است را منتشر مي کنيد .در متن پست ميتوانيد از اين هشتگ، ها استفاده کنيد:


#red

#car

#ferrari

#ماشين

#قرمز

#ماشين_فراري

با اين چند کلمه شما چند دسته بندي براي عکس خود مشخص کرده ايد.

حال اگر کاربران ديگر در بخش جستجوي هشتگ ها، کلمات بالا رو وارد کنند عکس شما هم به ليست بلند بالاي نتايج خواهد آمد.در واقع ميتوان گفت که ارزش اين روش نسبت به بخش جستجوي اکانت ها بسيار بالاتر است.چرا؟سه دليل براي اين ادعا وجود دارد:


دليل اول:

اينکه شما با جستجوي کلمه اي مانند گربه در بخش حساب هاي کاربري، تنها صفحه هايي را خواهيد يافت که صرفا به گربه ها پرداخته  به نوعي از کلمه گربه در نام کاربري خود استفاده کرده اند در حالي که ممکن است ميليون ها عکس ديگر وجود داشته باشد که کاربران ديگر در صفحه ي شخصي خود قرار داده باشند. به کمک هشتگ ها اين عکس ها نيز از دسترس شما خارج نخواهند بود.

دليل دوم:

نيز سرعت عمل بالاي هشتگ ها است به طوري که در اکثر برنامه هاي تلوزيوني زنده شاهد استفاده از اين موضوع هستيم. به کمک هشتگ ها، ميتوان به سرعت کلمه يا موضوعي را در بين تمام کاربران اينستاگرام جستجو کرد .يک موتور جستجو براي اينستاگرام را تصور کنيد با اين تفاوت که نتايج آن بر خلاف گوگل که مدتي طول مي کشد تا در موتور جستجو ثبت شوند،به صورت آني و تنها در چند ثانيه بعد از ارسال پستي با هشتگ مورد نظر،نمايش داده خواهد شد.


دليل سوم:

نيز قابليت استفاده از هشتگ ها براي برگزاري کمپين هاي مختلف است.براي مثال اگر مسابقه ي عکاسي زوميت و مايکت را به خاطر داشته باشيد حتما مي دانيد که به کمک يک هشتگ اختصاصي و خاص(selfy4myket) ، ميتوان  مجموعه اي از عکس ها و محوريت هاي خاص را در مکاني عمومي جمع آوري کرد


پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید