انتشار چند پست در هفته در اینستاگرام مناسب است؟

اگر میخواهید بدانید که در روز روز یا در هفته با توجه به الگوریتم اینستاگرام چند پست را در اینستاگرام منتشر کنید حتما این مقاله را بخوانید. با روبوکلیک همراه باشید...

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : دوشنبه 14 آبان 1397
  • تعداد بازدید: 678 بازدید
انتشار چند پست در هفته در اینستاگرام مناسب است؟

یکی از عمده ترین سوالاتی که معمولا در مورد تعداد پست ها در روز یا هفته مطرحه اینه که طبق الگوریتم های رتبه بندی پست ها در اینستاگرام آیا تعداد بالای پست در روز یا هفته میتونه تو بیشتر یا کمتر دیده شدن پست ها تاثیر داشته باشه یا نه؟در ادامه قصد دارم این موضوع رو مورد بررسی قرار بدم

در جواب این سوال باید بگم که :

تعداد پست ها هیچ تاثیری در بیشتر یا کمتر دیده شدن پشت ها در اینستاگرام نداره.

بله تعداد پست ها در مرحله اول هیچ تاثیری تو میزارن نمایش پست ها در اینستاگرام نداره به این دلیل که طبق آخرین الگوریتم اینستاگرام ، اپلیکیشن هر پست رو به صورت جداگانه رتبه بندی می کنه و این که شما هر چند روز یکبار پست منتشر می کنید یا روزی چند بار پست منتشر می کنید هیچ تاثیری در رتبه ای که پست های شما در صفحه Home اینستاگرام دریافت می کنند نداره.

ولی نکته ای که وجود داره اینه که در همین الگوریتم رتبه بندی پست ها Likelihood یکی از مهمترین فاکتور ها است .این فاکتور بررسی می کنه که هر کاربر چند درصد از پست های شمارو لایک کرده یا باهاشون تعامل داشته و طبق همین فاکتور وقتی که شما تعداد زیادی پست در یک روز منتشر می کنید،اگر همه پست هاتون کیفیت لازم رو نداشته باشند و تعامل خوبی از فالووئر های شما نگیرند باعث میشه که به مرور زمان پست هاتون رتبه خودشون رو از دست بدن.

از طرف دیگه اگه تعداد پست های شما خیلی کم باشه این موضوع هم از نظر روانی باعث میشه که کاربر هم به مرور زمان تعاملش رو با شما کمتر کنه و این موضوع هم به این اصل بر میگرده که :

کاربران ترجیح میدن با صفحه هایی در تعامل باشندکه اونا باهاشون در تعامل هستند

کم شدن تعامل پست ها هم باعث میشه که نرخ تعامل پست هاتون کاهش پیدا کنه و همونطور که میدونید نرخ تعامل یکی از مهمترین فاکتور ها در رتبه بندی پست ها در اینستاگرام است.

در نتیجه کیفیت و کمیت پست ها باید در یک تعادل خوبی باشند و هیچ یک باعث نشود که دیگری آسیب ببیند یعنی نه اونقدر پست منتشر کنیم که کیفیت پست ها کاهش پیدا کنه و نه آنقدر کم پست منتشر کنیم که نرخ تعامل پست ها کاهش پیدا کنه.

پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید