قابلیت جدید اینستاگرام برای افراد نابینا

شبکه اجتماعی اینستاگرام ویژگی را به تازگی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است برای کمک به افراد نابینا. اگر میخواهید با این قابلیت اینستاگرام آشنا شوید حتما مقاله زیر را بخوانید. با روبوکلیک همراه باشید...

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : شنبه 29 دی 1397
  • تعداد بازدید: 3190 بازدید
قابلیت جدید اینستاگرام برای افراد نابینا

اینستاگرام شبکه ای قابل دسترس برای افراد نابینا

شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی ویژگی را معرفی کرده است تا استفاده از اینستاگرام  برای افراد مبتلا به اختلالات بینایی  آسان تر شوند. 

طبق گفته مسئولان اینستاگرام  درحال حاضر در دنیا  258 میلیون نفر به اختلالات بینایی دچار هستند و به راحتی نمیتوانند از کاربرد های این شبکه بهره مند شوند  ولی اینستاگرام  درتلاش است تا محیط لازم برای استفاده از اینستاگرام را برای این کاربران محیا کند.

این قابلیت جدید از اینستاگرام درواقع یک متن جایگزین برای تصاویر ارائه میدهد  به این صورت است که به کاربران  این امکان را می‌دهد تا پست‌های خود را با توضیحات یا کپشن‌های صوتی منتشر کنند تا کاربران دارای اختلالات بینایی نیز هنگام استفاده از اینستاگرام بتوانند این توضیحات را گوش دهند. اینستاگرام با فناوری شناسایی تصاویر به طور خودکار توضیحاتی درباره آنها تولید می کند. توضیحاتی که با کمک هوش مصنوعی نوشته می شوند و در حقیقت فهرستی از آیتم های موجود در عکس هستند. در این حالت توضیحات کمی ابتدایی و خام هستند.

اینستاگرام اعلام کرده برنامه هایی برای ارتقای دسترسی اپلیکیشن دارد اما جزئیاتی دراین باره ارائه نکرده است.

پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید