الگوریتم اینستاگرام در مورد استوری ها چگونه رفتار می کند؟

در ادامه به شما آموزش میدم که الگوریتم اینستاگرام در مورد استوری ها چگونه کار میکنه

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : دوشنبه 21 آبان 1397
  • تعداد بازدید: 1634 بازدید
الگوریتم اینستاگرام در مورد استوری ها چگونه رفتار می کند؟

استوری بخشی از اینستاگرامه که معمولا صفحه ها توجه خاصی به اون الگوریتمی که برای استوری ها وجود داره نمی کنند به همین خاطر فرصت و جایگاه خوبی برای ارائه محتوا است در اسلاید های بعدی قصد دارم الگوریتم رتبه بندی استوری های اینستاگرام رو توضیح بدم.

تا به حال هیچ مدرک مشخصی از اینکه اینستاگرام استوری ها رو بر چه اسای رتبه بندری می کنه وجود نداره، در گذشته اینستاگرام برای رده بندی استوری ها فاکتور خاصی رو در نظر نمی گرفت و همه استوری ها بر اساس Timeliness یعنی بر اساس زمان انتشار رتبه بندی میشدند اما اخیرا رفتار  اینستاگرام  برای استوری تغییر کرده است و الگوریتم یا رفتار خاصی برای استوری ها قرار داده است.

Skip Rate 

Skip Rate به معنای نرخ پرش. که در واقع  یکی از مهمترین فاکتورهای اینستاگرام برای رتبه بندی استوری ها است. اینستاگرام استوری را باتوجه به رفتار قبلی شما با استوری های شخص منتشر کننده استوری رده بندی میکند. 

یعنی اگر شما استوری شخص خاصی را در گذشته اسکیپ میکردید یا از آن رد میشدید، استوری جدید او در رتبه های پایین تر به شما نمایش داده میشوند چرا که احتمالا استوری جدید او نیز برای شما جذاب نیست. 

Engagement Rate 

نرخ تعامل یکی دیگر از فاکتورهای رتبه بندی استوری ها در اینستاگرام است. تعامل در استوری مجموع ریپلای و تعداد استفاده کاربران از استیکر های استفاده شده در استوری است.

اگر دقت کرده باشید استیکر Ask me something اخیرا خیلی استفاده میشود. دلیل آن هم این است که کاربر با تعامل کرده با آن شخص خاص ترغیب میشود و این تعاملات باعث میشوند که نرخ تعامل آن استوری خاص افزایش پیدا کند.

در نهایت این موضوع منجر میشود تا اینستاگرام ان استوری را در رتبه های بالاتری به سایر دنبال کنندگان نمایش دهد.

و در آخر اینکه بخاطر همین نرخ پرش است که صفحه هایی که بیش از حد استوری میگذارند معمولا استوری هایشان رتبه خوبی کسب نمیکنند.

پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید