ابعاد مناسب پست و استوری در اینستاگرام

ابعاد پست و استوری در اینستاگرام معمولا مسائلی هستند که بهشون توجهی نمیشه، تو این پست سعی کردم همه نکات مرتبط با ابعاد پست ها رو به زبون ساده بگم.

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : دوشنبه 23 مهر 1397
  • تعداد بازدید: 7272 بازدید
ابعاد مناسب پست و استوری در اینستاگرام

شاید عنوان در نگاه اول یک عنوان پیش پا افتاده باشه اما نکاتی در این مورد وجود دارد که خیلی از صفحه ها نمی دانند یا به آن توجه نمی کنند ابعاد در اینستاگرام هم در پست ها و هم در استوری ها نکاتی داره که دونستن اونا خالی از لطف نیست.

چند سالی میشه که اینستاگرام محدودیت سایز پست ها رو برداشته و لازم نیست که طول و عرض عکس ها برابر باشند و فقط عکس هایی رو نمی پذیره که ارتفاع اونا از طولشون خیلی بیشتر باشه، اما نکته ای که باید دقت کنید اینه که درسته که در صفحه هوم پست ها همونطور که هستندنشون داده میشن اما در صفحه پروفایل و در صفحه اکسپلور اینستاگرام همچنان پست ها به صورت مربع شکل نمایش داده می شوند و این موضوع باعث میشه که ملزم به این باشیم که محتوای اصلی پست رو در مربع وسطی اون قرار بدیم.


قسمتی از پست ها که در صفحه اکسپلور و پروفایل نمایش داده میشه.

درمورد استوری سایز استاندارد برای استوری 1080در 1920 است  اما باز هم نکته مهم درمورد استوری اینه که همه دیوایسها از این سایز پشتیبانی نمی کنند و اگه استوریتون رو تو این سایز آپلود کنید ممکنه قسمتی از استوری شما نمایش داده نشه و اصطلاحا کراپ میشه پس بهتره که در استوری هم محتوای عکس یا ویدئو در وسط صفحه باشند که در همه دیوایس ها به طور کامل نمایش داده می شوند.


نحوه کراپ شدن استوری ها در اینستاگرام


پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید