بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

تبلیغات اگر به صورت درست و ماهرانه انجام شود میتواندبه سرمایه گذاری فوق العاده ای به کسب و کار کوچک شما تبدیل شود.در ادامه به بهترین راه های تبلیغات برای کسب و کار شما اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید

  • مجموعه : آموزش
  • انتشار : دوشنبه 1 مرداد 1397
  • تعداد بازدید: 1030 بازدید
بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری

بدست آوردن بیشترین مخاطبان ممکن ،جذب مشتریان جدید با کمترین هزینه یکی از هدف های مهم برنامه های تبلیغاتی است.

در دنیای امروز برای کسب درآمد و شناساندن محصولات و کارهای خود باید تبلیغات کرد هرچند که محصولات شما فوقالعاده باشند ولی اگر تبلیغات نکنید کسی آن را نمیشناسند و فروش کمی دارد

در واقع تبلیغات اگر به صورت درست و ماهرانه انجام شود میتواندبه سرمایه گذاری فوق العاده ای به کسب و کار کوچک شما تبدیل شود.ولی اگر تبلیغات به درستی انجام نشود ممکن است کلی از پول هایتان را بیهوده هدر دهید بدون آنکه بازخورد خوبی از آن تبلیغات گرفته باشید.

در ادامه به بهترین راه های تبلیغات برای کسب و کار شما اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید

1_ شناسایی مخاطبان هدف


تبلیغات شما باید به گونه ای باشد که با مخاطبین هدف خود ارتباط برقرار کنید.یکی از اشتباهاتی رایجی که اکثر افراد در برنامه های تبلیغاتی خود قرار می دهند این است که تبلیغات خود را به صورت کلی انجام میدهند و با مشتریان هدف خود ارتباط برقرار نمیکنند.مثلا کسی که فروشگاه  زیورآلات داره باید تبلیغات رو به صورت هدفمند انجام بده.هدفمند یعنی اینکه نباید طیف کلی از افراد جامعه را در برگیرد .مسلما کسی که فروشگاه لوازم آرایشی داره باید افرادی  مثل آرایشگر ها ،سالن های زیبایی و خانم ها رو مورد هدف خود قرار دهد مسلما یه فروشگاه ورزشی و یا یک فروشگاه لوازم خانگی نمیتواند مخاطب هدف شما قرار گیرد.


2_از مزیت های رقبابتی به عنوان برگه برنده استفاده کنید

جنبه های مثبت کسب و کار شما یکی از مهمترین  نکات تبلیغات است. در واقع یعنی عواملی که شما را از سایر رقیبانتان متمایز میکند.با این کار مشتری محصولات شما رو با ارزش خاصی میشناسد و در مقایسه محصولات شما با رقیبانتان  محصولات شمارو انتخاب میکنند.


3-از خودتون در ذهن مشتری تصویری هک کنید

تصویر در تبلیغات نقش بسیار مهمی در کسب و کار دارد. با تصویری خاص و ماندگار در ضمیر ناخودآگاه مخاطب تاثیر گذارید زیرا مخاطبین با در نظر گرفتن تصاویر جلب کننده در ذهن خود در مواقع خرید به سراغ موردی میروند که بیشترین تاثیر را روی آنها گذاشته است. برای محصولات خود لوگوی خاصی در نظر بگیرید که مشتری با دیدن آن در هرجا به یاد محصولات شما بیوفتد.


4_تبلیغات خود را در مکان هایی که تاثیر گذاری بیشتری دارند قرار دهید

شما باید قبل از تبلیغات  در مورد بازار هدف خودتون تحقیق کنید.ازعلاقه مندی های آن ها  بدانید و بیشتر بشناسید که به چه چیزی نیاز دارند.و سپس تبلیغات خودتون رو در رسانه   مناسب قرار دهید و پیامتان را به مخاطبین هدف خود برسانید

منظور از رسانه مناسب  رسانه ای است که طیف گسترده ای از مخاطبین شما را در بربگیرد .شبکه اجتماعی اینستاگرام بهترین رسانه تبلیغاتی در ایران است .با توجه به اینکه در ایران سایر شبکه های اجتماعی فیلتر هست پس بهترین رسانه برای تبلیغات اینستاگرام است. اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی است که بیش از 24 میلیون کاربر فقط از ایران را به خود اختصاص داده است.افراد زیادی در اینستاگرام تبلیغات شما رو مشاهده میکنند فقط کافیه مخاطبین هدف خود را مشخص کنید.تبلیغات در اینستاگرام هم کم هزینه است و هم بازدهی بالایی دارد و از همه مهمتر مخاطبین شما را مشخص هستند.


5_بر تبلیغات خود نظارت داشته باشید

شما به راحتی میتوانید این اطلاعات را از مشتری دریافت کنید که از چه طریق با شما آشنا شدند دانستن اینکه موثرترین عانصر تبلیغاتی شما کدام عناصر هستند و کدام رسانه ها،سود آورترین فرصت های تبلیغاتی را برای شرکت شما فراهم میکند بسیار سودمند است زیرا با دانستن این موضوع میتوانید تمرکز تبلیغاتی بیشتری روی رسانه مورد نظر داشته باشید با بازدهی بالاتر.


6_حالتی بدون باخت را ایجاد کنید

همیشه راه حلی ایجاد کنید که هم مشتری راضی باشد هم شما. اول: با این روش که فروشنده برای حفظ مشتری و افزایش وفاداری او، در مواردی سود کم را تحمل کند. البته برای یک دوره کوتاه مدت.دوم: تخفیف دادن برای افزایش وفاداری مشتریان، هرچند که در هر معامله سود فروش را اندکی کمتر می کند ولی با افزایش تعداد مشتری ها این کمبود جبران خواهد شد.

پیشنهاد میشود مقاله تبلیغات هدفمند در اینستاگرام  را مطالع کنید.

پیشنهادات بیجی وب
دیدگاه کاربران بیجی وب

برای ثبت نظر باید ابتدا شوید!!

لطفا منتظر بمانید